Get News Fast
اخباراخبار استان هایزدخبرگزاری تسنیم

نسخه تحقق شعار سال در یزد تقویت دانش‌بنیان‌هاست

استاندار یزد با اشاره به شعار سال گفت: نسخه جهش تولید با مشارکت مردم در استان یزد، تقویت شرکت‌های دانش بنیان و تعاون با رویکرد دانش بنیان است.

وبانگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم:

نسخه تحقق شعار سال در یزد تقویت دانش‌بنیان‌هاست

اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، مهران فاطمی بعد از ظهر امروز در نشست شورای اشتغال استان یزد با تسلیت شهادت جمعی از سرداران سپاه پاسداران در سفارت ایران در دمشق اظهار داشت: قطعا رژیم منحوس صهیونیستی تقاص این جنایت خود را پس خواهد داد و مردم ایران هم با حضور پرشور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس این حرکت جنایتکارانه را محکوم خواهند کرد.

وی ادامه داد: راهبرد شعار سال که جهش تولید با مشارکت مردم است بایستی حتما به سیاست‌های اشتغال استان پیوند بخورد و متناسب با این شعار، روی راهبردهای حوزه اشتغال استان تصمیمات جدی بگیریم.

استاندار یزد گفت: بر اساس این برنامه و تصمیم باید مشخص شود که سهم مشاغل خانگی، صنایع بزرگ، شرکت‌های دانش‌بنیان و دیگر حوزه‌ها هر کدام چه سهمی در تحقق شعار سال خواهند داشت و متناسب با آن اقدام شود.

فاطمی گفت: در ستادی هم که برای تحقق شعار سال در نظر گرفته شده حتما این موضوع را مورد توجه قرار خواهیم داد تا بتوانیم گام‌های عملی و مناسبی در این زمینه برداریم.

وی با تاکید بر اینکه نسخه نجات بخش اقتصاد استان اقتصاد داشن بنیان است گفت: نخبگان ما که فارغ التحصیلان دانشگاهی‌مان هستند و جنس کارآنها فناورانه است که برای کشور هم به شدت ارزش افزوده ایجاد می‌کند به همین دلیل یکی از مهمترین بسترهای تحقق شعار سال همین مجموعه‌های دانش بنیان است.

استاندار یزد افزود: امسال باید به صورت برجسته روی این موضوع کار کنیم و هرچقدر در سالهای گذشته کار کردیم، امسال در حمایت از این بخش باید جهش داشته باشیم که این جهش هم به وسیله داشتن برنامه و عمل به آن محقق می‌شود.

فاطمی خاطرنشان کرد: تمامی مجموعه‌های استان یزد موظف هستند که از شرکت‌ها و مجموعه‌های دانش بنیان نهایت حمایت را انجام دهند و قطعا اگر این اتفاق رخ دهد، بخش بسیار زیادی از بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی مشغول به کار می‌شوند.

وی افزود: در حال حاضر مسئله بیکاری فارغ التحصیلان و بانوان در استان یزد از مهمترین مسائل در حوزه اشتغال است و در این حوزه باید به صورت ویژه وقت بگذاریم چرا که نسخه جهش تولید با مشارکت مردم در استان یزد، تقویت شرکت‌های دانش بنیان و تعاون با رویکرد دانش بنیان است.

وی با بیان اینکه در حوزه مشارکت مردم و ایجاد اشتغال نیاز به مدل‌های جدید و نوآورانه داریم گفت: از این جهت که یک مجموعه اقدام به تعریف مدل ابتکاری در چهارچوب قوانین کشور استخراج کردند اقدام ارزشمندی است چرا که ساختارهای سنتی دیگر در این حوزه جوابگو نیست و علاوه بر بخش خصوصی باید بخش‌های دولتی هم با پژوهش و تحقیق زمینه نوآوری و ابداع در این مدل‌ها را به وجود آورند.

استاندار یزد با تاکید بر اینکه در این زمینه باید از هر لحظه و هر روز نهایت استفاده را ببریم گفت: واقعا زمان زیادی نداریم و تا چشم برهم بگذاریم سال به پایان رسیده و باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم که با کسب بهترین نتیجه، این مدل‌ها را به عنوان یک دستاورد به کل کشور ارائه دهیم.

فاطمی گفت: باید تلاش شود که در هر ماه حداقل یک مدل جدید و نوآورانه در حوزه اشتغال ارائه شود تا بتوانیم از نشست‌های شورای اشتغال استان دستاورد و نتیجه خوبی بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه نکته بعدی نقش محوری دادن به فرمانداران در حوزه اشتغال است که اهمیت بسیار بالایی دارد عنوان کرد: نمی‌توان به فرماندار گفت که بر اشتغال نظارت داشته باشد اما در تصویب پروژه‌ها و طرح‌ها هیچ نقشی نداشته باشد به همین دلیل باید حتما جایگاه فرمانداران به رسمیت شناخته شود و سهم هر شهرستان در حوزه اشتغال با جلب و اعمال نظر فرمانداران انحام شود.

استاندار یزد گفت: از دستگاه‌هایی که تعهد اشتغال خود را محقق و ثبت کرده‌اند تشکر می‌کنیم اما از دستگاه‌هایی که هیچ رشدی نداشتند و حتی نسبت به سال‌های گذشته پسرفت داشتند گلایه داریم و باید حتما این عقب ماندگی را چنین دستگاه‌هایی جبران کنند.

فاطمی با بیان اینکه تسهیلات تبصره 18 حق الناس است گفت: در صورتی که مدیر دستگاه دقت لازم در این حوزه را نداشته باشد و به ذیحق داده نشود حق‌الناس است و باید در حوزه نظارتی هم نسبت به این موضوع دقت بسیار بالایی داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود با تاکید بر اینکه نسبت به اصلاح فرهنگ کار و تلاش هم باید اقدام لازم انجام شود گفت: همیشه کار جزو جوهره یزدی‌ها بوده و هیچ زمانی کار در فرهنگ اصیل یزدی عار نبوده بلکه آن چیزی که در فرهنگ یزدی اصالت و ارزش داشته، روزی و رزق حلال بوده و هیچ کسی در این استان به واسطه شغلش تحقیر نمی‌شده است.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ کار در استان یزد اصلاح نشود، ممکن است حتی اشتغال‌هایی که ایجاد می‌شود هم با استقبال افراد بیکار روبرو نشود، به همین دلیل باید نسبت به این موضوع توجه بسیار خاص و ویژه‌ای داشته باشیم و آموزش و پرورش و دستگاه‌های فرهنگی نسبت به این موضوع برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند.

انتهای پیام/781

در صورت تمایل به مشاهده اخبار استان‌ها پیشنهاد داریم از طبقه بندی استانی هاب خبری وبانگاه بازدید نمایید .

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا