Get News Fast
اخبارخبرگزاری تسنیمبین‌المللایران در جهان

وزیر خارجه خواستار واکنش سازمان ملل در محکومیت اسرائیل شد

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در تماس با آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل خواستار واکنش مناسب این سازمان در محکومیت حمله اسرائیل به بخش کنسولی سفارت ایران در سوریه شد.

وبانگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم:

وزیر خارجه خواستار واکنش سازمان ملل در محکومیت اسرائیل شد

اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، امیرعبداللهیان امروز سه‌شنبه اعلام کرد که در تماس با گوترش خواستار واکنش مناسب و صریح شورای امنیت در محکومیت جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در حمله تروریستی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و ترور مستشاران رسمی نظامی ایران و اتباع سوریه شده است.

امیرعبداللهیان در حساب ایکس خود نوشت: در این مکالمه تلفنی، دبیرکل سازمان ملل با محکومیت این جنایت، مراتب تسلیت خود را ابراز داشت.

جزئیات حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق

رژیم صهیونیستی در جدیدترین جنایت خود روز دوشنبه با حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، سردار محمدرضا زاهدی، فرمانده سپاه قدس در سوریه و لبنان و 6 نفر دیگر از مستشاران نظامی ایران در سوریه را به شهادت رساند.

در جریان این تجاوز، ساختمان کنسولگری ایران در دمشق به طور کامل تخریب شد و به بخش هایی از ساختمان سفارت کشورمان نیز خساراتی وارد شد.

حسین اکبری سفیر ایران در سوریه در تشریح جزئیات این اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل با عدول از کلیه قوانین بین المللی در امتداد جنایات شش ماه اخیر خود در غزه، لبنان و سوریه اقدام به حمله به کنسولگری ایران در دمشق کرده است. رژیم صهونیستی و حامیان آن به خوبی می دانند که این جنایت بدون پاسخ نخواهد ماند.

انتهای پیام/

گروه خبری: 1343

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا