Get News Fast

اتهام لندن علیه مسکو درباره آتش‌افروزی‌های اخیر احمقانه است

سخنگوی وزارت خارجه روسیه می‌گوید که اتهامات انگلیس درباره دخالت مسکو در حملات خرابکارانه علیه اهداف غیرنظامی در خاک لندن، جنگ اطلاعاتی علیه روسیه است.

اتهام لندن علیه مسکو درباره آتش‌افروزی‌های اخیر احمقانه است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به بازداشت اخیر یک فرد در انگلیس به اتهام آتش‌افروزی در راستای منافع روسیه در املاک متعلق به یک شرکت تجاری اوکراینی، گفت که این اتهامات جنگ اطلاعاتی لندن علیه مسکو است.

زاخارووا تاکید کرد که روسیه چنین اتهاماتی را تحریک‌آمیز تلقی می‌کند و هرگز حملات خرابکارانه علیه اهداف غیرنظامی مرتکب نشده است.

انگلیس مدعی شده است که فرد بازداشت‌شده با اجیر کردن چند نفر، اقدام به آتش‌افروزی در ملکی متعلق به یک شرکت تجاری اوکراینی واقع در لندن کرده است.

دیوید کامرون، وزیر خارجه انگلیس درباره این اتهامات عمیقاً ابراز نگرانی کرد و وزارت متبوع وی نیز ماه گذشته سفیر مسکو در لندن را جهت ابراز نگرانی درباره «اقدامات شرورانه تحت هدایت روسیه در خاک انگلیس» فراخواند.

زاخارووا دراین‌باره تاکید کرد: ما چنین اتهامات تحریک‌آمیزی را تازه‌ترین گلوله شلیک‌شده از «خیابان داونینگ» در جنگ اطلاعاتی انگلیس علیه کشور خود می‌دانیم. این تلاش‌های مذبوحانه رقت‌انگیز است. اتهامات واردشده نه تنها احمقانه است بلکه هیچ مدرک و پشتوانه‌ای هم ندارد. انگلیس باید از هراس‌افکنی ضد روسیه دست بکشد.

گروه خبری: 1339

 

© خبرگزاری مهر
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا