Get News Fast

استعفای افسر ارشد آمریکایی در اعتراض به حمایت از اسرائیل

افسر اطلاعاتی وزارت دفاع آمریکا در اعتراض به سیاست‌های دولت بایدن درباره جنگ اسرائیل و حماس، از سمت خود استعفا داد.

وبانگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم:

استعفای افسر ارشد آمریکایی در اعتراض به حمایت از اسرائیل

اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک افسر نظامی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، در اعتراض به حمایت دولت جو بایدن از اسرائیل در جنگ غزه و کشتار مردم بی گناه این منطقه، از سمت خود استعفا داد.

«هریسون من» در نامه استفای خود نوشت:حمایت بی چون و چرای دولت آمریکا از متحد خود در خاورمیانه، باعث قدرت این رژیم در کشتار غیرنظامیان بی گناه فلسطینی شده است. وی تصریح کرد که دیگر نمی تواند در این باره سکوت کند.

وی افزود: این سیاست که در طی 6 ماه گذشته از ذهن من دور نشده است، پشتیبانی فاقد صلاحیت از رژیم اسرائیل است که به آن در کشتار و قتل عام دهها هزار فلسطینی بی گناه قدرت داده است. همچنین این حمایت بی چون و چرا باعث تشدید بی ملاحظه ای شده که منجر به جنگ گسترده‌ای شده است.

آقای من به عنوان افسر اجرایی در آژانس اطلاعات دفاعی پنتاگون که مسئول جمع آوری اطلاعات نظامی است، به مدت 13 سال خدمت می کرد. تخصص وی جمع آوری اطلاعات نظامی  به ویژه در خاورمیانه و آفریقا در نیمی از سال های خدمتش بوده است. وی پیشتر نیز به عنوان سفیر آمریکا در تونس خدمت می کرده است.

وی در بخش دیگری از این نامه نوشت هر یک از ما که در حال خدمت هستیم می دانیم که ما ممکن است مجبور به حمایت از سیاستی شویم که از آن کاملا متقاعد نشده‌ایم. برخی اوقات شما می توانید سیستمی را پیش ببرید که یا باعث قتل عام و کشتار کودکان شود و یا نشود.

این افسر نظامی آمریکایی یکی از ده‌ها مقام آمریکایی است که در اعتراض به سیاست های دولت بایدن در قبال جنگ غزه، از سمت خود استعفا داده‌اند.

این در حالی است که دو روز پیش رسانه‌های رژیم اسرائیل از استعفای «یورام حمو»، مسئول مسائل راهبردی در شورای امنیت داخلی رژیم اسرائیل و مسئول میز سیاست «روز پساجنگ» در غزه خبر دادند.

طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته بعد از عملیات طوفان الاقصی، چند تن از مقامات نظامی صهیونیست از سمت خود استعفا کرده‌اند و رژیم اسرائیل مجبور شده است برای آن‌ها جانشین تعیین کند.

تبعات طوفان الاقصی محدود به مقامات نظامی نشده و گریبان مقامات سیاسی و برخی از وزرای صهیونیست را نیز گرفته و باعث ایجاد دودستگی بین تصمیم‌گیران و شکاف عمیق بین مسئولان و صهیونیست‌ها در اراضی اشغالی شده است.

تاکنون بر اثر حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم بی گناه غزه طی 7 ماه گذشته، بیش از 35 هزار غیرنظامی فلسطینی جان خود را از دست داده‌اند و با آغاز عملیات این رژیم در رفح، احتمال افزایش شمار شهدا بسیار بالاست.

استعفای دیپلمات آمریکایی در اعتراض به جنگ غزه

انتهای پیام/

گروه خبری: 346

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا