Get News Fast

مسجدی: توان مبارزه با آمریکا و اسرائیل در کنار هم را داریم

معاون هماهنگ کننده نیروی قدس سپاه گفت: دشمنی ما با رژیم صهیونیستی تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی پا برجاست. ما خود را برای هر شرایطی آماده کرده‌ایم. امروز حتی اگر آمریکایی‌ها بخواهند با صهیونیست‌ها وارد گود شوند، ما توان مبارزه با آنها را داریم.

وبانگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم:

مسجدی: توان مبارزه با آمریکا و اسرائیل در کنار هم را داریم

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار ایرج مسجدی معاون هماهنگ کننده نیروی قدس سپاه طی گفتگویی مطالبی پیرامون عملیات وعده صادق و تاثیرات این عملیات داشته  که در ادامه می خوانید.

سوال: شما مدت بسیار زیادی را با حاج قاسم بودید، رابطه حاج قاسم با مستشاران نظامی ایران در عراق و سوریه چطور بود؟

سردار مسجدی: وجه اشتراک تمام شهدای ما مؤمن بودن، ولایتمدار بودن، مخلص بودن، مردم دوست و مردمدار و خدمتگزار مردم بودن است. این ویژگی همه شهدای کنسولگری هم بود، چه شیخ کبیرشان شهید حاج رحیمی و چه آن شباب جوانشان شهید جلادتی.

هر یک از این افراد نیز خصوصیات فردی هم داشتند. برای نمونه، شهید سیدرضی تجربه بسیار ارزشمند، اقتدار و توانمندی در مدیریت داشـت و این به سبب سن و سال او بود؛ مسئله‌ای که شاید در جوانان کمتر دیده شود.

یا برای نمونه، خصلت خاص شهید حاج رحیمی مشتی بودن، بامرام و پهلوان بودن است؛ یعنی او در مقابل دشمن سخت و آهنین بود و در مقابل مردم و دوستان متواضع. جوانهایی هم مانند جلادتی و امان‌اللهی خصوصیات خاص جوانی خودشان را داشتند؛ از تیزهوشی و فعال بودن تا کم نیاوردن و تا پایان راه جنگیدن.

شهید سلیمانی رابطه تنگاتنگ و دوستانه‌ای با هر یک از این شهدا داشت. نکته‌ای که از همکاری با هر یک از این عزیزان به دست آوردم، این بود که کار کردن با این عزیزان جنبه اداری و بروکراتیک نداشت و هرکسی که به این جمع وارد می‌شد، با ایمان و عشق کار می‌کرد؛ از همین رو خستگی و ناتوانی و بیحالی در آنجا جایی نداشت.

سوال: پس از حماسه عملیات وعده صادق جای خالی شهید طهرانی‌مقدم بیشتر احساس می‌شود. درباره شهید برایمان بگویید.

سردار مسجدی: پدر موشکی ایران، شهید طهرانی مقدم موقع جنگ زمانی که دشمن بعثی ما تا بن دندان مسلح بود و به دور و نزدیک کشور ما حمله می‌کرد، تصمیم گرفت که موشکهای جنگی را به دست جوانان و نیروهای کشورمان تولید کند.

او می‌گفت اگر کسی به ما موشک نفروشد، می‌خواهیم چه کار کنیم؟ بنابراین باید خودمان دست به کار شویم و مولد باشیم. اعتقاد راسخ بر ما می‌توانیم داشت. کسی که می‌خواهد کوه را فتح کند، افزون بر توانایی رفتن، باید به فتح هم اعتقاد داشته باشد.

شهید طهرانی‌مقدم اعتقاد به توانستن داشت. حقیقتا هر یک از این شهدا که از این دنیا رفتند، مسیرشان پر رونق‌تر شد و با سرعت بیشتری به حرکت خود ادامه داد.

این فقط مختص شهدای رزمنده نیست. مگر وقتی امام جمعه ما را به شهادت رساندند، نماز جمعه‌ها تعطیل شد؟ آیا حضور مردم در نماز جمعه‌ها بیشتر نشد؟ این خاصیت انقلاب اسلامی است که هر قسمتی که شهید می‌دهد، مردم حضور بیشتری در آن قسمت پیدا می‌کنند و قدرت‌گیری نیروها هم در آن نقطه بیشتر می‌شود.

برای نمونه، آیا قدرت امروز ما در صنعت موشکی بیشتر از زمان شهید طهرانی‌مقدم نیست؟ این خاصیت خون شهید طهرانی‌مقدم اســت که قدرت موشکی و قدرت نیروهای ما را به آن درجه رسانده است که عملیاتی را به نام وعده صادق به راه می‌اندازد که همه دنیا را متعجب می‌کند.

نکته دیگری که به اعتقاد من بسیار قابل توجه است، این است که نیروهای همراه شهید، پس از شهادت ایشان با شدت و قدرت بیشتری فعالیت می‌کنند. برای نمونه، شهید زاهدی دوستان، برادران و همکاران بسیاری داشــتند، آنها موقعی که شهید زاهدی را دیدند، انگیزه‌شان برای ادامه کار بسیار بیشتر از قبل شد.

سوال: با ظهور شبهات در فضای مجازی و جعل و وارونه نشان دادن حقایق، یکی از شبهاتی که مطرح می‌شود این است که چرا ما از اصل غافلگیری استفاده نکردیم؟ پاسخ شما به این پرسش چیست؟

سردار مسجدی: برخی‌ها امروز شبهاتی را مطرح می‌کنند که چرا ما از اصل غافلگیری استفاده نکردیم؟ باید به آنها بگوییم که امکان چنین اصلی در فاصله تهران- تل‌آویو شدنی نیست.

در دوران هشت سال دفاع مقدس شرایط به گونه‌ای بود که می‌شد از این اصل بهره گرفت؛ اما اکنون وضعیت به گونه دیگری است. اوالا حضور لایه‌های دفاعی متعدد و همچنین مرزهای متعدد بر سر راه رسیدن به تل آویو، اصل غافلگیری را به شدت کمرنگ می‌کند. بیانیه‌ها و سخنرانی‌های رهبر معظم انقلاب و سران عالیرتبه لشکری و کشوری از همان ساعت‌های اولیه حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق امکان غافلگیری را کنار می‌زد. به نوعی می‌توان گفت، این بیانیه‌ها و سخنرانی‌ها از آماده‌سازی رژیم صهیونیستی برای مقابله با عملیات وعده صادق خبر می‌داد.

سوال: آیا ما در عملیات وعده صادق به آن فتح و پیروزی که فکر می‌کردیم رسیدیم؟

سردار مسجدی: عملیات وعده صادق یک عملیات کور و بی‌برنامه نبود، بلکه مکانهایی که قرار بود مورد پاسخ قرار بگیرند، از پیش تعیین و ثبت شده بود. اگر این عملیات به صورت کور رقم می‌خورد، باید مقداری از این موشکها و پهپادها بر سر مردم و مناطق مسکونی فرود می‌آمدند، اما الحمدلله از آنجایی که قدرت نقطه‌زنی این موشک‌ها بسیار بالاست، موشک‌ها و پهپادها دقیقا به همان نقاط از پیش مشخص شده فرود آمدند.

موفقیت عملیات هم همین بود که مردم کشته نشوند. این عملیات در 75 ســال حضور اشغالی رژیم صهیونیستها بی‌سابقه بوده است. برای ما هم انجام این نوع عملیات در فلسطین اشغالی کامل با این ابعاد تاکنون مسبوق به سابقه نبوده است و برای نخستین بار رقم می‌خورد.

در این عملیات هیمنه نیروهای صهیونیستی به شدت شکست؛ اصلا به ذهن صهیونیست‌ها خطور نمی‌کرد که ایران چنین عملیاتی را با این ابعاد انجام دهد. بســیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی با تماس‌ها و پیام‌های مکرری که داشتند، نمی‌خواستند چنین عملیاتی از ایران سر بزند؛ ولی ایران مصمم بود و به خوبی به رژیم صهیونیســتی فهماند که اگر بخواهد به نیروی ایرانی و به خاک ایران تجاوز کند، چنان سیلی محکمی خواهد خورد که تا کنون کسی به او نزده بود.

ایران با عملیات وعده صادق، کلام رهبر معظم انقلاب را به تصویر کشید که دوران بزن دررو تمام شده است. کسی که امروز علیه ایران تهدیدی می‌کند یا اقدامی انجام می‌دهد، باید پای این اقدام خود بایستد؛ از همین‌رو امروز رژیم صهیونیستی کاسه چه کنم چه کنم به دست گرفته است؛ از یک طرف ترس زدن را دارد؛ چرا که مطئمن است ایران پاسخ درخور و محکمتری خواهد داد از طرفی هم نمی‌داند با هژمونی و قلدرمآبی که از دست داده، چطور برخورد کند! به اعتقاد من امروز ایران درس قابل قبولی به دشمن داده است.

سوال: عملیات وعده صادق انتقام خون شهدای طریق القدس بود؟ آینده رویارویی ایران و رژیم غاصب را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

سردار مسجدی: دشمنی ما با رژیم صهیونیستی تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی پا برجاست. ما خود را برای هر شرایطی آماده کرده‌ایم. امروز حتی اگر آمریکایی‌ها بخواهند با صهیونیست‌ها وارد گود شوند، ما توان مبارزه با آنها را داریم. در ماجرای شهادت حاج قاسم و هدفگیری عین‌الاسد ما پاسخ دادیم. این نکته را توجه داشته باشید که این قبیل اقدامات ما به خونخواهی حاج قاســم نبود؛ چرا که یک تار مو و یک قطره خون حاج قاسم را با تمام دولت و حکومت و اذناب آمریکایی‌ها مقایسه نمی‌کنیم؛ از بالاترین شخص آمریکا تا پایین‌ترین آنها خاک پای حاج قاسم هم نمی‌شوند.

بنابراین، اقدامات ما در وعده صادق هم به همین شکل است. ما به فکر پاسخ هستیم، نه خونخواهی، از این رو که هیچ یک از افراد دشمن قابل مقایسه با نیروهای ما نیستند. ما شروع‌کننده جنگ نیستیم، اما زیر بار زور هم نمی‌رویم. ما در هشت سال دفاع مقدس شــروع‌ کننده جنگ نبودیم، ولی وقتی نیروهای بعثی پای خود را از گلیمشان درازتر کردند، رزمنده‌های ما آنها را تارومار کردند و درسی به آنها دادند که دیگر فکر حمله به ایران را نکنند. امروز هم اگر خطایی از رژیم صهیونیستی سر بزند، نیروهای ما چنان پشیمانشان می‌کنند که حتی در خیالشان هم نمی‌بینند.

انتهای پیام/

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا