Get News Fast

اجراهای دومین روز جشنواره ملی تئاتر « ایثار» در گرگان

هشتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار امروز در دومین روز خود با نمایش « نصرت»، « فوتبال»، «دعوت نشده»، «سفر»، « بالاتر از سیاهی»، « شهرخوبان»، « دور و دورتر»، « پیکار کنار پل» و « یک بقچه آرزو» به استقبال علاقه‌مندان هنر نمایش در گلستان می‌رود.

وبانگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم:

اجراهای دومین روز جشنواره ملی تئاتر « ایثار» در گرگان

اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، نخستین روز جشنواره ملی تئاتر ایثار با اجرای نمایش‌های « کیلومتر 944»، « شهرخوبان»، « هوران» و « دور و دورتر» در تالارفخرالدین اسعدگرگانی، دانشگاه لامعی گرگانی، مسجد رامیان و شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

اجرای نخست ساعت 11 در دانشگاه آزاداسلامی علی‌آبادکتول نمایش خیابانی «دور و دورتر» به کارگردانی حمیدرضا میرزایی و با بازی عادله فدایی، سعیدخداشناس، اویس آمارلو و شیوا رزاقی به اجرا درآمد.

نمایش دور و دورتر درباره شخصیتی به نام ارکین «باخشی» ترکمن است که با دو تار خود برای همرزم شهیدش« جاوید» می‌نوازد و می‌خواند. 

اجرای دوم ساعت 17،  نمایش صحنه‌ای «کیلومتر 944» به کارگردانی محمدرضا مولودی و بازی بازیگرانی چون محمدرضا مولودی، نجمه عبدالهی، مهرشاد مهرپویان و مهسا آقایی اجرا شد.

کیلومتر 944 روایت زنی پرستار است که نامزد پایتخت‌نشینش در جنگ فلج شده و خودش هم 21 روز اسیر عراقی‌ها می‌شود، سال‌ها از آن روزها گذشته و دخترش در زمان حاضر با خواندن خاطرات یک عراقی دچار بحران هویت شده است.

نمایش خیابانی « شهر خوبان» به کارگردانی بهنام کاوه از  خوزستان دیگر اثری که ساعت حدود 18:30 دقیقه در محوطه تالار فخرالدین اسعد گرگانی به اجرا در آمد. این نمایش خیابانی درباره بازیکن تیم ملی فوتبال که به واسطه عشق به وطن در زمان جنگ تحمیلی به تیم ملی دفاع از میهن رفته است. 

نمایش «هوران » هم به نویسندگی و کارگردانی پویان سهرابی دیگر اثر نخستین روز جشنواره  ساعت 20 در تالار فخرالدین اسعدگرگانی روی صحنه رفت.

نمایش , تئاتر مقاومت ,
این نمایش قصه دو غسال بانو در بحبوحه جنگ و در غسالخانه‌ای واقع در کردستان را روایت می‌کند که با قطع شدن آب و برق دچار چالش‌هایی می‌شوند که در ادامه با حضور دختری نوجوان فصل جدیدی در این درام ایجاد می‌شود.

هشتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار امروز ( چهارشنبه 26 اردیبهشت) در دومین روز کاری خود با نمایش « نصرت»، « فوتبال»، «دعوت نشده»، «سفر»، « بالاتر از سیاهی»،« شهرخوبان»، « دور و دورتر»،« پیکار کنار پل» و « یک بقچه آرزو» به استقبال علاقه‌مندان هنر نمایش در گلستان می‌رود.

سالن‌ اصلی و سالن نگاه، محوطه تالار فخرالدین اسعد گرگانی میزبان علاقمندان نمایش « نصرت»، « فوتبال»، « دعوت نشده»، « سفر»،« بالاتر از سیاهی»، « شهرخوبان»، « دور و دورتر» و « پیکار کنار پل» است.

نمایش «نصرت » به کارگردانی علی زیستی ساعت 12 از کرمانشاه در سالن نگاه تالار فخرالدین اسعدگرگانی به روی صحنه می‌رود. « فوتبال» اثر کارگردان گلستانی، محمد نقابی ساعت 13:30 دقیقه در محوطه تالار فخرالدین اسعد گرگانی به اجرا درمی‌آید.

نمایش , تئاتر مقاومت ,

همچنین نمایش « دعوت نشده» به کارگردانی مصطفی کولیوندی از ایلام،  ساعت 15:30 دقیقه به روی صحنه اجرا در محوطه تالار فخرالدین اسعد گرگانی خواهد رفت. « سفر » اثر کارگردان ایلامی مالک آبسالان ساعت 16:15 دقیقه در سالن محوطه تالار فخرالدین اسعد گرگانی اجرا می‌کنند. نمایش « بالاتر از سیاهی» به کارگردانی محدثه مهرپویان از سیستان و بلوچستان ساعت 17 در سالن اصلی تالار فخرالدین اسعدگرگانی به روی صحنه می‌رود.

نمایش «شهر خوبان» به کارگردانی بهنام کاوه از خوزستان، ساعت 18:30 دقیقه به روی صحنه اجرا در سالن محوطه تالار فخرالدین اسعد گرگانی خواهد رفت. در آخرین اجرا نیز نمایش «پیکار کنار پل» به کارگردانی کیانوش احمدی از تهران ساعت 20 به روی صحنه سالن اصلی تالار فخرالدین اسعدگرگانی می رود.

انتهای پیام/582/.

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا