Get News Fast

یادمان «شهدای حاج عمران» ثبت ملی می‌شود

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: برنامه یادمان شهدای حاج عمران به عنوان یک برنامه ملی ثبت خواهد شد.

وبانگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم:

یادمان «شهدای حاج عمران» ثبت ملی می‌شود

اخبار استانها –

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار نعمت‌الله باقری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان به مناسبت گرامیداشت عملیات حاج عمران و هفته بسیج سازندگی با بیان اینکه رزمندگان لرستانی در عملیات حاج عمران برگ زرین دیگری به تاریخ مردم این استان اضافه کردند، گفت: انقلاب اسلامی مولودهای خیلی خوبی داشته که یکی از آن‌ها سپاه پاسداران است.

وی افزود: امروز ما به حرف امام خمینی(ره) رسیدیم که اگر سپاه نبود کشور هم نبود و امروز دست برتر نظام از آستین سپاه بیرون آمد و عملیات وعده صادق توسط فرزندان این مرز و بوم علیه رژیم اشغالگر اتفاق افتاد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه امروز بسیج سازندگی به عنوان مجموعه پیشران در خدمت به مردم است، تصریح کرد: نیروهای این نهاد در سیل، زلزله و کرونا به عنوان اولین گروه در خط مقدم حاضر می‌شوند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 200 پنل خورشیدی توسط بسیج سازندگی در سراسر استان نصب شد، بیان کرد: این نهاد نصب 200 پنل دیگر را در دستور کار قرار دارد.

سردار باقری با بیان اینکه عراق شکست‌‌هایش را با بمباران‌ها جبران می‌کرد، عنوان کرد: مانند آن چیزی که امروز رژیم صهیونیستی در مقابل مردم فلسطین انجام می‌دهند، دفاع مقدس سراسر ایثار و از خودگذشتگی بود به طوری‌که اکنون در لرستان بیش از 70 جانباز قطع نخاعی داریم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه حوادث مختلفی در جنگ وجود داشت، افزود: مردم در دوران دفاع مقدس جنگ را پشتیبانی کردند و اگر پشتوانه مردم نبود اداره جنگ سخت بود.

وی با بیان اینکه در تقویم جمهوری اسلامی روز عملیات حاج عمران به نام روز لرستان ثبت شده است، تصریح کرد: فردا یادواره استانی در مرکز لرستان با حضور همه مردم استان در پادگان حمزه برگزار خواهد شد و بعد از برنامه اعزام خانواده‌های شهدا را به منطقه عملیاتی حاج عمران خواهیم داشت.

سردار باقری افزود: همچنین روز 29 اردیبهشت در منطقه حاج عمران برنامه‌های ویژه‌ای داریم و از امسال برنامه یادمان شهدای حاج عمران به عنوان یک برنامه ملی ثبت خواهد شد که این روز را بیشتر گرامی بداریم.

سردار باقری عنوان کرد: اولین کنگره شهدای استان لرستان را پشت سر گذاشتیم و کارهای بسیار خوبی در آن انجام شد و فردا در یادواره شهدا شروع کار دومین کنگره استان را خواهیم داشت.

وی با اشاره به تقدیم 70 جانباز قطع نخاعی در لرستان افزود: دفاع مقدس سراسر از خودگذشتگی بود و این الگو امروز در جامعه نمود پیدا کرده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بیان کرد: در عملیات حاج عمران رزمندگان لشکر 57 سپاه لرستان از جان و مال خود گذشته تا امروز پرچم جمهوری اسلامی بر بام جهان بدرخشد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اثری که هنر در انتقال فرهنگ دارد در گفتار وجود ندارد گفت: برگزاری یادوارهای شهدا که بیشترین مخاطب آن جوانان هستند در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت بسیار موثر است.

سردار باقری ضمن قدردانی از اصحاب رسانه در پوشش برنامه های سپاه و بسیج  عنوان کرد:  در رسانه‌ها خط فاصل نداریم و خوشبختانه در استان رسانه معاند و ضد انقلاب نداریم اما انتظار ما از رسانه‌ها این است نه پای کار سپاه بلکه پای کار نظام باشند و وقتی حادثه‌ای ایجاد می‌شود همه پای کار باشند و منافع نظام و انقلاب را بر منافع خود ترجیج بدهند و از ظرفیت رسانه‌ای که در اختیار دارند به نحو احسن استفاده شود.

وی بیان کرد: وقتی رسانه‌ها یکدل و هم صدا برای دفاع از انقلاب و ارزش های نظام پای کار باشند به آرامش استان در حمایت از نظام کمک  می‌کنند.

آزادی 519زندانی جرائم غیرعمد توسط سپاه لرستان

مسئول بسیج سازندگی لرستان نیز با بیان اینکه سه هزار و 20 گروه جهادی با 45 هزار عضو در قالب 12 کارگروه در این استان اقدامات لازم را انجام می‌دهند افزود: از ابتدای کرونا تاکنون 750 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع و همچنین 519 زندانی جرایم غیر عمد آزاد شدند.

احسان جهانبخش عنوان کرد: 500 واحد مسکونی برای کمیته امداد و 68 واحد مسکونی برای بهزیستی توسط بسیج سازندگی احداث شد.

وی گفت: طبق قراداد امام حسن مجتبی علیه السلام 425 میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به مناطق محروم پیش‌بینی که تاکنون 310 میلیارد تومان تامین شده است.

انتهای پیام/645

 

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا