Get News Fast

تجمع رهبران احزاب ترکیه در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی

رهبران احزاب آینده و سعادت ترکیه در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در آنکارا تجمع کرده و خواستار آتش بس در غزه شدند.

وبانگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم:

تجمع رهبران احزاب ترکیه در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی

اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، احمد داود اوغلو رهبر حزب آینده ترکیه به همراه نمایندگان این حزب و حزب سعادت در سالگرد جنگ اعراب و اسرائیل در مقابل سفارت این رژیم در آنکارا تجمع کردند.

وی با اشاره به تاریخ راندن اجباری اتباع فلسطین از سرزمین های خود از سوی رژیم صهیونیستی که با حمایت کشورهای استعماری دنبال شد اظهار داشت: در سال 1948 خاک فلسطین تجزیه شد و مردم فلسطین ناچار شدند به مناطق غزه و کرانه باختری مهاجرت کنند. به این روند روز نکبت می گویند که 76 سال از آن روز می گذرد.

رهبر حزب آینده با اشاره به تحولات غزه از آن به عنوان جنگ اسرائیل با انسانیت نام برده و اظهار داشت: 7 ماه است که ارزش های انسانی زیر پا گذاشته شده، بیش از 40 هزار انسان کشته شده و هزاران نفر نیز زیر آوارها مانده اند. 15 هزار کودک کشته شده، بیمارستان ها بمباران شده و همه جرایم جنگی رخ داده است.

داود اوغلو ادامه داد: آمریکا دو ماه است که شاهد اعتراضات بزرگی بعد از اعتراضات جنگ ویتنام است. دانشگاهیان با دستبند بازداشت می شوند اما عقب نمی کشند و ساکت نمی شوند زیرا تابلوی پیش رویمان تابلویی است که نباید ساکت شد. به عنوان یک دانشگاهی به آنها افتخار می کنم.

وی با اشاره به تعلیق روابط تجاری ترکیه و رژیم صهیونیستی نیز گفت: دولت ترکیه با فشار ما و پس از 7 ماه، روابط تجاری را محدود کرد. 7 ماه بدون خستگی گفتیم. گفتند که شرکتهای خصوصی هستند و نمی توانیم مداخله کنیم. 2 هفته پیش به اردوغان نامه نوشتم و گفتم که روز 15 می می تواند برای ترکیه روز ابتکار باشد. برای همه رهبران دنیا نامه بنویسید و آنها را  دعوت کنید که امروز را روز عزا اعلام کنند. مطمئنم اگر چنین می شد امروز در همه دنیا پرچم ها نیمه افراشته می شد.

رهبر حزب آینده با اشاره به بازگشت دیپلماتهای رژیم صهیونیستی به محل ماموریت خود در ترکیه اظهار داشت: در حالیکه نسل کشی در غزه در جریان است ما نمی خواهیم که آنکارا پایگاه دیپلماتهای نسل کشان شود. اول باید آتش بس را قبول کنند، در دادگاه بین المللی حساب پس بدهند و تاوان جرایم انسانی مرتکب شده را پس بدهند. تا آن زمان به هیچ وجه روند عادی سازی را قبول نمی کنیم.

انتهای پیام/

گروه خبری: 1339

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا