Get News Fast

سفر علی باقری به بیروت؛ حمایت سیاسی ایران مکمل قدرت حزب الله

سفر سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی به بیروت در بحبوحه فشار سیاسی و فضاسازی رسانه‌ای درباره حمله قریب‌الوقوع رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان، حاوی پیام محکم تهران در خصوص حمایت سیاسی از حزب‌الله در صورت وقوع سناریوهای پیش بینی نشده است.

وبانگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم:

سفر علی باقری به بیروت؛ حمایت سیاسی ایران مکمل قدرت حزب الله

اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، علی باقری، سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در حالی هفته گذشته راهی بیروت شد که مقامات رژیم صهیونیستی بار دیگر به جنگ روانی درخصوص حمله قریب‌الوقوع به لبنان دامن زده بودند.

.

همزمان با حملات حزب‌الله به مواضع ارتش رژیم صهیونیستی در شمال سرزمین‌های اشغالی، مقامات اسرائیلی تاکید دارند که باید ارتش این رژیم پاسخی درخور به این حملات بدهد و هر لحظه بر طبل جنگ گسترده در این منطقه می‌دمند.

فضای رسانه‌ای رژیم صهیونیستی در این مدت به طور گسترده‌ای دولت و ارتش را برای این حمله گسترده تحت فشار قرار داده‌اند تا جایی که برخی منابع مدعی شده‌اند که به احتمال فراوان عملیاتی نظامی تا قبل از سپتامبر(شهریور ماه) در منطقه شمالی انجام خواهد شد.

صهیونیست‌ها این فضاسازی رسانه‌ای را در حالی ایجاد کرده‌اند که دیپلمات‌های فرانسوی و آمریکایی نیز با سفر به بیروت با بیانی متفاوت همین مواضع را مطرح می کنند و تلویحا تهدید می‌کنند که اسرائیل به زودی به جنوب حمله می‌کند.

با این همه این فضاسازی رسانه‌ای و سیاسی محور عبری و غربی باعث نشده که حزب‌الله لبنان دست از حمایت مقاومت در غزه بردارد.  صهیونیست‌ها و متحدان غربی تلاش می‌کنند با فشار سیاسی و رسانه‌ای حزب‌الله را وادار به عقب‌نشینی تا بالای رودخانه لیتانی کنند.

در چنین فضایی سرپرست وزارت خارجه ایران، بیروت را به عنوان اولین مقصد سفر خود برگزید تا این پیام را بدهد که ایران در هر شرایطی حامی مقاومت لبنان است.

باقری با نخست وزیر لبنان دیدار کرد
رایزنی باقری با رئیس پارلمان لبنان

قدرت میدانی حزب‌الله در کنار حمایت سیاسی جمهوری اسلامی ایران ترکیبی است که می‌تواند صهیونیست‌ها را از ماجراجویی علیه لبنان بازدارد و به سران این رژیم  یادآوری نماید که مقاومت لبنان تنها نیست.

انتهای پیام/

گروه خبری: اخبار تولیدات دفاتر خارجی

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
1 – مسعود پزشکیان 2 – مصطفی پور محمدی 3 – سعید جلیلی 4 – علیرضا زاکانی 5 – سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی 6 – محمدباقر قالیباف