Get News Fast

دولت غزه:اسکله آمریکا پوششی برای جنایات علیه غیرنظامیان است

یک مقام دولتی در نوار غزه با اعلام اینکه هیچگونه کمک واقعی و جدی از طریق اسکله آمریکا وارد غزه نشده است تاکید کرد واشنگتن به دنبال فریب افکار عمومی جهان بوده و اگر برای کمک به مردم غزه جدی بود، گذرگاه‌های زمینی را باز می‌کرد.

وبانگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم:

دولت غزه:اسکله آمریکا پوششی برای جنایات علیه غیرنظامیان است

اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در حالی که اسکله شناور آمریکا در سواحل غزه به بهانه کمک رسانی به اهالی غزه طی ماه‌های گذشته، هیچ سهمی در کاهش درد و رنج مردم این منطقه نداشته است، برنامه جهانی غذا اخیرا از توقف ورود کمک‌های این سازمان به نوار غزه از طریق اسکله آمریکا به دلیل نگرانی‌های امنیتی خبر داد.

«سلامه معروف» رئیس دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه در واکنش به این اقدام برنامه جهانی غذا اعلام کرد: توقف ورود کمک‌های برنامه جهانی غذا از طریق اسکله شناور آمریکایی، بار دیگر بیهودگی این اسکله را تایید می‌کند.

وی در بیانیه‌ای مطبوعاتی تاکید کرد: از یک ماه و نیم قبل که این اسکله آمریکا در سواحل غزه افتتاح شده، ما تاکنون شاهد هیچگونه کمک جدی توسط آن برای کاهش بحران فاجعه بار انسانی در نوار غزه نبوده‌ایم و کمک‌هایی که از طریق این اسکله وارد غزه شده‌اند از 120 کامیون بیشتر نمی‌شود.

این مقام دولتی در نوار غزه اظهار داشت: اسکله شناور آمریکا یک دروغ بزرگ است که دولت ایالات متحده از طریق آن می‌خواهد افکار عمومی جهان را فریب دهد. دولت آمریکا از این اسکله به عنوان پوششی برای پاکسازی چهره کثیف خود به عنوان شریک رژیم اشغالگر در تجاوزات و جنایات وحشیانه علیه مردم غزه استفاده می‌کند و می‌خواهد وانمود کند که در تلاش برای کاهش تاثیر فاجعه انسانی علیه بیش از 2 میلیون انسان در نوار غزه است.

سلامه معروف خاطرنشان کرد: اگر دولت آمریکا در رویکرد خود برای کاهش تاثیر فاجعه انسانی بر مردم غزه جدی بود، اشغالگران را تحت فشار قرار می‌داد تا گذرگاه‌های زمینی را باز کنند و هزاران کامیون کمک رسانی که پشت گذرگاه‌های زمینی مانده‌اند وارد غزه گردند. ایالات متحده در کنار رژیم جنایتکار صهیونیستی، مسئول اصلی و مستقیم عواقب فاجعه انسانی است که مردم فلسطین در نتیجه تجاوزات وحشیانه دشمن و عدم رسیدن کمک‌ها به غزه، با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

مدیر دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه از جامعه جهانی خواست تا قبل از اینکه دیر شود، اقدام فوری و جدی برای ورود کمک‌ها به تمام مناطق نوار غزه و تامین نیازهای شهروندان به مواد غذایی و کالاهای اساسی انجام دهد.

درحالی که آمریکا ادعا می‌کند با ساخت اسکله شناور در نوار غزه به دنبال کاهش بحران انسانی در این منطقه است، اطلاعاتی که درباره حمله وحشیانه ارتش صهیونیستی به اردوگاه النصیرات منتشر شده نشان می‌دهد اشغالگران هنگام ورود به این منطقه از یک کامیون با پوشش کمک‌های بشردوستانه استفاده کردند که از کامیون های مخصوص ارسال کمک‌ها از طریق اسکله آمریکا به غزه بود.

در این زمینه سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه گزارش داد: رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند کامیونی که تحت پوشش کمک‌های بشردوستانه برای حمله به النصیرات مورد استفاده قرار گرفت از منطقه‌ای حرکت کرد که اسکله شناور آمریکا در سواحل نوار غزه در آنجا ایجاد شده است.

حماس: اسکله آمریکا در غزه برای فریب افکار عمومی جهان است
هشدار درباره توطئه‌های آمریکا از ساخت اسکله در غزه

انتهای پیام/

گروه خبری: 346

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
1 – مسعود پزشکیان 2 – مصطفی پور محمدی 3 – سعید جلیلی 4 – علیرضا زاکانی 5 – سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی 6 – محمدباقر قالیباف