Get News Fast

طالبان: کمک‌های جامعه جهانی باید در اختیار کابل قرار گیرد

معاون وزارت اقتصاد طالبان با استقبال از کمک‌ اتحادیه اروپا تأکید کرد کمک‌های جامعه جهانی باید در اختیار هیئت حاکمه افغانستان قرار گیرد تا بر اساس اولویت‌ها استفاده شود.

وبانگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم:

طالبان: کمک‌های جامعه جهانی باید در اختیار کابل قرار گیرد

اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عبداللطیف نظری» معاون وزارت اقتصاد حکومت طالبان با استقبال از کمک‌ اتحادیه اروپا تأکید کرد کمک‌های جامعه جهانی باید در اختیار هیئت حاکمه افغانستان قرار گیرد تا بر اساس اولویت‌ها استفاده شود.

وی اظهار داشت: «ما از کمک‌های جدید اتحادیه اروپا استقبال می‌کنیم و آن را قدر می‌نهیم اما امیدواریم این کمک‌ها در اختیار امارت اسلامی افغانستان قرار گیرد».

نظری افزود: «در صورتی این کمک‌ها می‌تواند مؤثر واقع شود که در داخل افغانستان هزینه شود، از این منظر انتظار ما این است که این کمک‌ها هم افزایش یابد و هم در اختیار امارت اسلامی افغانستان قرار گیرد تا در بخش‌های مورد نیاز با توجه به اولویت‌ها هزینه شود».

ادعای پرداخت 10.9 میلیون دلاری از کمک‌‌های آمریکا به طالبان
واکنش آمریکا به احتمال استفاده طالبان از کمک‌ها به افغانستان: نظارت ما قوی است
طالبان ادعای آمریکا درباره ایجاد نهادهای جعلی برای استفاده از کمک‌ها را رد کرد

وزارت اقتصاد حکومت طالبان پیش از این در واکنش به گزارش اداره آمریکایی «سی‌گار» اعلام کرده بود هیئت حاکمه افغانستان هیچ دخالتی در روند کمک‌های بین‌المللی ندارد.

این وزارتخانه تاکید کرده بود: «افغانستان همواره تلاش کرده تا با نهادهای کمک‌کننده بین‌المللی و مؤسسات امدادی، همکاری صادقانه و شفاف داشته باشد. تمام تلاش‌های امارت اسلامی افغانستان معطوف به این است که کمک‌ها به صورت شفاف و به افراد مستحق توزیع شود».

انتهای پیام/

گروه خبری: 1350

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
1 – مسعود پزشکیان 2 – مصطفی پور محمدی 3 – سعید جلیلی 4 – علیرضا زاکانی 5 – سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی 6 – محمدباقر قالیباف