Get News Fast

سنت کایری دوباره احیا شود؛ این بار برای ازدواج جوانان

معاون قرارگاه جمعیت و معاون بنیاد ملی خانواده مازندران گفت: در زمان قدیم و برای کارهای کشاورزی یک سنت بسیار خوبی در مازندران بود به نام (کایری)، یعنی کمک و مساعدت در زمان کار و مشکلات، که این سنت حسنه دوباره باید برای ازدواج جوانان به کار گرفته شود.

وبانگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم:

سنت کایری دوباره احیا شود؛ این بار برای ازدواج جوانان

اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بابل، همزمان با هفته خانواده و سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، همایش وصال شیرین و تجلیل از زوج‌های موفق مازندرانی با همکاری قرارگاه مردمی جمعیت و با همکاری وزارت ورزش و جوانان و امور بانوان و خانواده استانداری مازندران و شرکت مخابرات منطقه مازندران و شهرداری بابل برگزار شد.

حمیده نژاداصغر؛ معاون قرارگاه جمعیت و معاون بنیاد ملی خانواده مازندران در این خصوص به خبرنگار تسنیم گفت: این مراسم با حضور پنجاه زوج جوان که زندگی خود را بدون تکلف و با جهیزیه در حد توان آغاز کرده‌اند، برگزار شد.

وی با بیان اینکه ازدواج آسان و آسمانی هدف ما در این قرارگاه است، افزود: جویبار برای شرق و تنکابن برای غرب استان معرفی شده و این قرارگاه با محوریت و مرکزیت شهرستان بابل اقدام به اجرای برنامه ازدواج آسان کرده است .

رسم “کایر” برای ازدواج آسان احیا شود

معاون قرارگاه جمعیت و معاون بنیاد ملی خانواده مازندران گفت: داشتن خانواده پاک و سالم با ازدواج آسان به دست می‌آید و این باید در جوانان و خانواده‌های ما نهادینه شود؛ در شرایط امروز صمیمیت که نیاز اول جوانان ما هست با همکاری و همراهی والدین و حتی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و فامیل‌های نزدیک حاصل می‌شود.

نژاداصغر  افزود: در زمان کنونی اتحاد و انسجام خانوادگی در حال پاره شدن است  و باید تکلف را کنار بگذاریم؛ مازندران دیار علویان است و ما افتخار می‌کنیم که در دیار علویان زندگی می‌کنیم و باید با اجرای فرامین اهل بیت و اجرای دستورات آنان این اتحاد را دوباره احیا کنیم.

 وی تصریح کرد: در زمان قدیم و برای کارهای کشاورزی یک سنت و رسم بسیار خوبی در مازندران حاکم بود به نام (کایری) یعنی کمک و مساعدت در زمان کار و مشکلات و این رسم و سنت حسنه دوباره باید برای ازدواج جوانان به کار گرفته شود. جوانان ما در شرایط سخت اقتصادی موجود نیازمند کایری هستند تا مشکلات را برای زندگی آسان هموار کنند و این اولین قدم برای زندگی آسان است.

اخلاق بد؛ مهمترین علت طلاق در جامعه ماست 

یک کارشناس فرهنگی هم در این زمینه گفت: مهمترین نیاز امروز جوانان ما این است که من بودن را کنار بگذارند و به سراغ ما شدن بروند .

حجت الاسلام نصیرایی افزود:سرمایه حضرت خدیجه (س)، شمشیر حضرت علی (ع) و اخلاق خوب پیامبر اکرم (ص) باعث شد تا اسلام زنده بماند، اخلاق خوب از تاکیدات دین مبین اسلام و ائمه اطهار وهمه علمای دین است و جوانان ما باید به این نکته مهم توجه خاص داشته باشند.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین دلایل طلاق در جامعه ما نداشتن اخلاق حسنه است؛ اقتصاد و اعتیاد شرایط لازم برای طلاق است، اما شرایط کافی نیست، ولی اخلاق بد به تنهایی برای جدایی کفایت می‌کند و متاسفانه این دلیل، مهمترین دلیل طلاق در جامعه ماست که با تمرین کردن و تربیت درست و یادگیری قابل حل و کنترل است؛ ما باید اخلاق خوب را از آموزه‌های دینی و علمای بزرگ یاد بگیریم، مطالعه کنیم تا بهتر با این اصول اخلاقی آشنا شویم .

انتهای پیام/

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
1 – مسعود پزشکیان 2 – مصطفی پور محمدی 3 – سعید جلیلی 4 – علیرضا زاکانی 5 – سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی 6 – محمدباقر قالیباف