Get News Fast

ملت ایران در بدرقه شهدای خدمت صلابتش را به نمایش گذاشت

سرپرست وزارت امور خارجه در مراسم گرامیداشت یاد شهدای خدمت با اشاره به حماسه مردم در بدرقه پیکر شهدا گفت: یک ملت با همه ابهتش در برابر همه جهانیان قدرت و اقتدار و صلابت نظام جمهوری اسلامی ایران را پشت سر رهبری معظم انقلاب به نمایش گذاشت.

ملت ایران در بدرقه شهدای خدمت صلابتش را به نمایش گذاشت

اخبار بین الملل –

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، علی باقری کنی، سرپرست وزارت امور خارجه امروز در مراسم بزرگداشت شهدای خدمت با عنوان «شهدای پرواز اردیبهشت» که در ساختمان وزارت امور خارجه برگزار شد، در خصوص این واقعه تلخ گفت: ماه خرداد، ماه پرحادثه و پر حماسه انقلاب اسلامی است. چه 15 خرداد 42، چه 14 خرداد 68، چه 3 خرداد 61 و چه 31 خرداد 60 همواره این ماه برای مردم ما ماه پرحادثه و حماسه بوده است.

وی افزود: اما شهیدان پرواز اردیبهشت تحمل نکردند تا خرداد فرا برسد. پیشاپیش به سوی معبود خویش شتافته و حادثه بزرگی را رقم زدند. ولی حماسه در اول، دوم و سوم خرداد در تبریز، تهران، بیرجند و مشهد رخ داد و یک ملت با همه ابهتش در برابر همه جهانیان قدرت و اقتدار و صلابت نظام جمهوری اسلامی ایران را پشت سر رهبری معظم انقلاب به نمایش گذاشت.

باقری ادامه داد: امروز ما داغدار این مصیبت بزرگ هستیم اما همچنان با صلابت و افتخار میراث دار سرمایه‌ها و اندوخته‌های این عزیزان هستیم. چه شهید آیت الله رئیسی و چه شهید عزیز حسین امیرعبداللهیان.

سرپرست وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: پیامبر اعظم (ص)، دو فرزند داشتند. قاسم را در راه خدا داد و ابراهیم را هم در راه خدا داد. ما امروز قاسم و ابراهیم انقلاب اسلامی را تقدیم کردیم. اما انتظار داریم همانطور که خداوند متعال در ازای صبر و تحمل حضرت رسول در برابر از دست دادن قاسم و ابراهیم خدا به او کوثر عنایت کرد، ما انتظار دریافت کوثر از ذات باری تعالی را برای انقلاب اسلامی داریم.

وی افزود: این قول را هم می‌دهیم که پاسدار و حافظ این کوثر باشیم و چنان که در عهد حضرت رسول عده‌ای نسبت به آن کوثر ناسپاسی کردند، ما ناسپاسی نکنیم. ضمانت ما هم فرمایش حضرت امام است. حضرت امام فرمودند «مردم ما افضل از مردم حجاز در دوره حضرت رسول و افضل از مردم عراق در دوره حضرت امیر و سید الشهدا هستند». 

باقری تصریح کرد: ما با این ضمانت که امام معصوم بود در برابر خداوند متعال آمادگی خودمان را برای میزبانی و صیانت از کوثر انقلاب اسلامی اعلام می‌کنیم که ان‌شالله این کوثر ظهور حضرت حجت (عج) باشد.

نقش کم‌نظیر شهید امیرعبداللهیان در تقویت روابط با همسایگان
البوسعیدی: شهید امیرعبداللهیان نقش بزرگی را ایفا می‌کرد

انتهای پیام/

گروه خبری: 1343

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا