Get News Fast

پزشکیان: اصلاحات بر اساس عدالت معنی می‌دهد

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ایران را یک گروه و یک دسته و یک جناح نمی توانند نجات بدهند همه باید مشارکت کنند و اصلاحات بر اساس عدالت معنی می‌دهد.

وبانگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم:

پزشکیان: اصلاحات بر اساس عدالت معنی می‌دهد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در برنامه صف اول شبکه خبر ضمن مروری کوتاه بر دوران کودکی تا بزرگسالی و دوران تحصیل خود گفت: در حین جنگ، با شروع انقلاب فرهنگی، اعتصاب و بسته شدن دانشگاه‌ها از دانشکده ما شروع شد و بعد بقیه دانشگاه ها بسته شد. اوایل انقلاب که مسئول گزینش دانشگاه شدم هیچ استادی را اخراج نکردم. ما خودمان را در جایگاه قاضی قرار ندادیم با اینکه انقلاب بود و قدرت داشتیم و می توانستیم همه کاری بکنیم ولی به هیچ استادی بی احترامی نکردیم در حالی که در دانشگاه‌های دیگر اساتید را اخراج می‌کردند.

وی ادامه داد: ما بعد انقلاب به فکر این بودیم که به مردم خدمت درست کنیم و  برای اینکه بتوانیم این کار را عملی کنیم باید سیستمی فکر می‌کردیم. ما بحث رسیدگی به مناطق محروم را اولویت کار خود قرار دادیم اما این بین هم امکانات کم بود، هم زبان ما بین کسانی که مدیر بودند مشترک نبود و هم منابعی که از بالا به ما می‌دادند پاسخگو نبود.

پزشکیان خاطرنشان کرد: آن زمان روستاهای ما خانه بهداشت خیلی کم داشت و ما تصمیم گرفتیم با بچه‌های بسیج کار را ببندیم. تصمیم داشتیم 500 خانه بهداشت به اسم 500 شهید در عرض دو ماه در سال 75 بسازیم اما آنها فکر کردند ما شوخی می‌کنیم چون پولی که به ما می‌دانند برای ساخت 500خانه بهداشت نمی‌رسید. اما ما شش ماهه این کار را عملی کردیم. من با بچه‌هایم آنجا کارگری می‌کردیم و مدیران باور نمی‌کردند یک رییس دانشگاه و جراح قلب کارگری کند اما ما همان سال 600 خانه بهداشت ساختیم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به زمان وزارت خود در وزارت بهداشت گفت: بعد آن دوران من معاون وزیر و بعد وزیر شدم اما دیدگاهم همین بود. پس سعی کردیم نگاه مشترک بین مدیران ایجاد کنیم. بیمه همگانی را ایجاد کردیم و وقتی وارد مجلس شدیم سی و چند میلیون نفر واکسینه شدند و خدمات پیشگیری و درمان تسریع شد و نهایتا چهارچوب‌هایی که به خاطر کمبود قانون در آنها مشکل داشتیم تبدیل به قانون برنامه شد و تا بیماری که وارد بیمارستان می‌شود دغدغه‌ای غیر از بیماری نداشته باشد.

وی در ادامه افزود: اما با تغییر دولت ها آنطور که باید اجرا نشد.مریض وقتی وارد بیمارستان می شود نباید به جز بیماری دغدغه دیگری داشته باشد امروزه بیماران در بیمارستان‌ها به خاطر نداشتن پول گرفتار هستند. حاکمیت باید صدای کسانی را بشنود که صدایشان را کسی نمی‌شوند.

پزشکیان«برای ایران» راشعار محوری دولت خود عنوان کرد و گفت: امکان ندارد ما بتوانیم مقابل این مشکلات و تنش‌ها بایستیم مگر اینکه دست به دست هم دهیم. ایران را یک گروه و یک دسته و یک جناح نمی توانند نجات بدهند همه باید مشارکت کنند و اصلاحات بر اساس عدالت معنی می‌دهد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: الان هر دولتی سرکار بیاید باید هوای مردم را داشته باشد. اکثر نارضایتی‌ها به خاطر حقوق فردی و اجتماعی افراد نادیده گرفته می‌شود. نباید حقوق افراد را ندیده بگیریم؛ اگر اجازه دهیم حق شان را داشته باشند ما دعوایی نداریم‌. من به عنوان یک انسان حق دارم انتخاب کنم چگونه زندگی کنم و چگونه بپوشم و چگونه راه بروم.

در حال تکمیل…

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا