Get News Fast

رشد تجاری ایران قابل مقایسه با نیکاراگوئه نیست

سفیر کشور نیکاراگوئه در ایران گفت: رشد تجاری ایران قابل مقایسه با کشور نیکاراگوئه نیست و ایران یک کشور با پتانسیل‌های بالا در حوزه‌های مختلف به‌ویژه گردشگری محسوب می‌شود.

رشد تجاری ایران قابل مقایسه با نیکاراگوئه نیست

اخبار استانها –

به گزارش بخش استانی وبانگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، رامون مونکادا کولیندرس امروز در نشست تخصصی بررسی فرصت‌های تجاری کشور نیکاراگوئه با استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه این سفر فرصتی را ایجاد کرد تا تعاملات اقتصادی بین این کشور و این استان تقویت شود، اظهار کرد: توافقنامه‌ای بین دو کشور ایران و نیکاراگوئه به‌منظور روابط تجاری در دولت سیزدهم منعقد شده است. 

سفیر کشور نیکاراگوئه در ایران افزود: در ابتدا باید روابط سیاسی بین کشور ایران و نیکاراگوئه تقویت شود تا بتوان از این طریق روابط تجاری بین دو کشور را نیز تقویت کرد، علاقه‌مند تقویت روابط سیاسی و تجاری بین دو کشور هستیم، رابطه سیاسی قوی از رابطه تجاری نیز حفاظت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه محصولات صادراتی از کشور ایران به نیکاراگوئه باید از نظر کیفیت و قیمت قابل رقابت در بازار این کشور باشند، توضیح داد: رشد تجاری ایران قابل مقایسه با کشور نیکاراگوئه نیست و ایران یک کشور با پتانسیل‌های بالا در حوزه‌های مختلف به‌ویژه گردشگری محسوب می‌شود.

مونکادا کولیندرس با بیان اینکه کشور نیکاراگوئه یکی از واردکننده‌های سیمان است، یادآور شد: تنوع محصولات تولیدی در چهارمحال و بختیاری بسیار بالاست، می‌توانیم تجارت با این استان را گسترش دهیم.

سفیر کشور نیکاراگوئه در ایران افزود: عمده محصولات وارادتی به کشور نیکاراگوئه از کشور آمریکاست، اگر بخواهیم محصولات ایرانی را جایگزین محصولات آمریکایی کنیم باید این محصولات رقابت‌پذیر باشند.

وی با اشاره به اینکه کشور نیکاراگوئه درصدد احداث یک کانال 20 کیلومتری برای جایگزین شدن به جای کانال پاناما جهت کشتیرانی است، بیان کرد: خاکبرداری و تعریض رودخانه یک عملیات اجرایی بزرگ است و درصدد هستیم از توانایی کشورهای دوست برای اجرای این پروژه استفاده کنیم. همچنین برای اجرای این پروژه نیازمند آهن و سیمان نیز هستیم و زمینه خوبی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

مونکادا کولیندرس با اشاره به اینکه کشور نیکاراگوئه یک کشور کشاورزی محسوب می‌شود و تولید گوشت قرمز در این کشور بالاست، خاطرنشان کرد: این کشور در زمینه کشاورزی پیشرفته نیست. بنابراین برای توسعه  و تقویت بخش کشاورزی این کشور نیازمند واردات ماشین‌آلات پیشرفته، کود اوره و آمونیاک هستیم.

سفیر کشور نیکاراگوئه خاطرنشان کرد: معادن طلا و نقره بسیاری در کشور نیکاراگوئه وجود دارد، همچنین قهوه بسیار باکیفیتی در این کشور تولید می‌شود، اما در حوزه استانداردسازی محصولات با مشکلاتی مواجه هستیم.

وی عنوان کرد: در کشور نیکاراگوئه عموما درصد کمی از افراد از فرش استفاده می‌کند، اما در کشورهای مکزیک و آمریکا سابقه استفاده از فرش وجود دارد، بنابراین برای فروش فرش باید زمینه‌سازی شود.

مونکادا کولیندرس با تاکید بر اینکه کشور نیکاراگوئه در زمینه تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر قوی است، گفت: 99 درصد برق خانگی این کشور از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین شده است، اما در زمینه تأمین برق صنعت باید منبع جدید پیدا کنیم.

انتهای پیام/7540

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا