Get News Fast

شاباک حفاظت از نتانیاهو را به سامانه غیر اسرائیلی سپرد

در یک رسوایی جدید برای سامانه‌های پدافند هوایی رژیم صهیونیستی، رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند، شاباک برای حافظت از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، سامانه پدافندی غیر اسرائیلی خریداری کرده است.

شاباک حفاظت از نتانیاهو را به سامانه غیر اسرائیلی سپرد

اخبار بین الملل –

به گزارش گروه عبری خبرگزاری تسنیم، روزنامه عبری زبان هاآرتص در گزارشی که امروز سه شنبه منتشر شد، خبر داد، سرویس اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل شاباک که مسئولیت حفاظت از نخست وزیر را هم به عهده دارد، ترجیح داد یک سامانه پدافند پهپادی فنلاندی را به جای سامانه‌های اسرائیلی خریداری و برای حفاظت از نخست وزیر فعال کند.

این رسانه به نقل از روزنامه هلسنگین سانومات نوشت: شاباک ترجیح داده است تا سامانه Sensofusion Airfence را برای حفاظت دفتر نخست وزیری از وزارت دفاع فنلاند خریدای کند.

به نوشته هاآرتص این سیستم قادر است در زمان مناسب و کافی حضور پهپاد مهاجم را مشخص کرده و قادر به رهگیری آن یا حتی کنترل آن با استفاده از ابزارهای الکترونیکی است.

این سامانه بانک اطلاعاتی به روز شده‌ای برای تمامی هواپیماهای بدون سرنشین تجاری موجود در اختیار داشته و شعاع 10 کیلومتری را پوشش می‌دهد در حالی که امکان استفاده از داده‌های راداری و دیگر سامانه‌ها حسگر بصری مختلف برای مشخص کردن محل حضور هواپیمای بدون سرنشین را دارا می‌باشد.

 

گفتنی است این خبر در حالی اعلام می‌شود که رسانه‌های عبری زبان مدت هاست که از ناکارآمدی سامانه‌های پدافند هوایی ارتش این رژیم در مقابله با هواپیماهای بدون سرنشین مقاومت به ویژه حزب الله سخن می‌گویند.

انتهای پیام/

گروه خبری: 346

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا