Get News Fast

وزارت جنگ اسرائیل، منتظر 14 هزار زخمی باشید

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی پیش بینی کرد تا پایان سال جاری میلادی، شمار مجروحانش از مرز ۱۴ هزار نفر بگذرد.

وزارت جنگ اسرائیل، منتظر 14 هزار زخمی باشید

اخبار بین الملل –

به گزارش گروه عبری خبرگزاری تسنیم، روزنامه عبری زبان کالکالیست در گزارشی به نقل از وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد، از زمان آغاز جنگ در 9 ماه پیش تاکنون، وزارت جنگ 9 هزار 250 نظامی زخمی‌ شده در عملیات مختلف در نوار غزه و شمال، در بیمارستان بستری و معالجه کرده است.

به نوشته این رسانه، اطلاعات مذکور امروز سه شنبه به شکل رسمی توسط لیمور لوریا رئیس بخش بازتوانی وزارت جنگ در کنست اعلام شده است.

براساس این داده‌ها، هر ماه حدود 1000 زخمی به آمارها اضافه شده و این رقم به بخش بازتوانی منتقل می‌شود.

براساس ارزیابی‌های وزارت جنگ با پایان سال جاری میلادی، شمار مجروحین ارتش اسرائیل در تمامی جبهه‌ها از 7 اکتبر به بعد به بیش از 14 هزار زخمی خواهد رسید.

این مقام وزارت جنگ رژیم صهیونیستی تاکید کرد، علاوه بر مشکلات جسمی، تمامی این افراد دچار مشکلات روحی و روانی هستند به ویژه که نیمی از مجروحین زیر 30 سال سن دارند.

او تاکید کرد 35 درصد از مجروحین نیازمند بازتوانی روحی و روانی هستند، چون دچار مشکلات روانی شدیدی هستند، 37 درصد دچار نقص عضو شده که آنها علاوه بر این مشکل دچار سندرم پس از شوک شده‌اند، 12 درصد از ناحیه سر، چشم یا گوش زخمی ‌شده، 9 درصد زخم‌‌هایی در نقاط میانی بدن برداشته و 7 درصد از زخمی‌های جنگ 7 اکتبر هم از ناحیه ستون فقرات مجروح شده‌اند.

به اعتراف این مقام صهیونیست: اسرائیل با حجم بی سابقه‌ای از مجروحین موجه است که باعث شده است نتواند به شکل‌‌ ایده‌آلی به آنها سرویس بدهد، به ویژه که باید به معلولین جنگ خدمات مختلفی جهت جلوگیری از بدتر شدن شرایط آنها ارائه می‌شود.

این ارقام در حالی از سوی مسئول صهیونیست اعلام می‌شود که به گفته وی، تاکنون 20 هزار نفر اپلیکیشن مربوط به مشکلات و ناهنجاری‌های پس از شوک را که این وزارتخانه تهیه کرده، بارگزاری و در آن ثبت نام کرده‌اند.

گفتنی است رقم اعلام شده در رابطه با نظامیانی است که از سوی ارتش این رژیم از کار افتاده اعلام می‌شوند، در حالی که رسانه هایی همچون هاآرتص تاکید دارند، شمار تلفات رژیم صهیونیستی در جنگ غزه بسیار بالاتر از آمار رسمی اعلام شده است.

انتهای پیام/

گروه خبری: 346

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا