Get News Fast

قزوین دومین استان مجری سامانه مؤدیان مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: استان قزوین بعد از تهران دومین استان در انجام سامانه مؤدیان کشور است و افراد از طریق این سامانه می‌توانند با ما در ارتباط باشند.

قزوین دومین استان مجری سامانه مؤدیان مالیاتی

اخبار استانها –

به گزارش بخش استانی وبانگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، سیدمحمود موسوی‌صانع مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین ظهر امروز در نشست خبری که با حضور جمعی از اصحاب رسانه در محل سالن جلسات اداره کل امور مالیاتی استان قزوین برگزار شد اظهار داشت: 16 تا 23 تیرماه هفته مالیات نامیده شده و سازمان امور مالیاتی برنامه‌های متفاوتی را در این هفته اجرا می‌کند. هر سال دو ماه تیر و مرداد از اهمیت ویژه‌ای بدلیل مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی برای این سازمان دارد.

وی اضافه کرد: امسال با توجه به اتفاق ناگوار رخ داده برای رئیس جمهور و بنا به ضرورت حفظ شأن و جایگاه شهدای خدمت و رئیس جمهور فقیدمان با استفاده از مجوزهای قانونی مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی به مدت 45 روز و ارزش افزوده سال جاری برای یک ماه تمدید شد.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین با اشاره به تاریخ انقضای تسلیم اظهارنامه از 31 خرداد به 15 مرداد بیان کرد: 31 مرداد ماه ه‍م آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه ارزش افزوده دوره اول ساری جاری خواهد بود. اگر مؤدیان در زمان تسلیم اظهارنامه فرم تبصره 100 را بپذیرند دیگر نیازی به اظهارنامه و نگهداری اسناد و مدارک ندارند و با شرایط پرداخت در 15 قسط برای دارندگان دسته چک و تا 6 ماه برای فاقدان دسته چک مالیات خود را بپردازند.

وی با بیان اینکه تسهیلات ویژه‌ای برای مؤدیان عزیز در نظرگرفته شده است اذعان کرد: کسانی که بیش از این درآمدها را داشته باشند می‌توانند از اظهارنامه تعاملی برخوردار شوند و برای این افراد به شیوه محاسبه بر اساس فروش است و اگر بر اساس کارشناسی اعلام شده بپذیرد نیازی به ارائه اسناد حسابرسی نیست و مبلغ اعلام شده پذیرفته می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین با اشاره به اینکه در اظهارنامه تعاملی بین 20 تا 30 درصد هم تخفیف اعمال می‌شود، افزود: مشاغلی که مجموع فروش خالص آن‏ها در 1402 کمتر از 18 میلیارد تومان بوده می‌توانند از تسهیلات قانون مالیات‌‏های مستقیم استفاده کنند. مودیان مالیاتی با مجموع فروش بالای 18 میلیارد تومان هم می‌توانند از اظهارنامه تعاملی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تمام پرونده‌های مالیاتی کشور که رسیدگی می‌شود مطابق با مدارک است، خاطرنشان کرد: افرادی که اظهارنامه مالیاتی ارائه نکنند موظفند از ابتدای سال 98 برای تمام مراودات مالی خود اسناد و مدرک ارائه دهند. پول‌ها از هر طریقی به حساب مؤدی واریز شود جز درآمد وی محسوب می‌شود مگر اینکه خلافش ثابت شود و مؤدیانی که در تبصره 100 مالیاتشان صفر می‌شود برای آن‌ها تا دهم مرداد پیامک از سردر سازمان ارسال می‌شود و مؤدیان مراقب پیامک‌های جعلی باشند.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین با بیان اینکه در سال گذشته اظهارنامه 92 درصد مودیان پذیرفته شد افزود: از این مقدار فقط هشت درصد آن‌ها حسابرسی شد و این سیر همانند کشورهای توسعه یافته است که بیانگر اعتماد دوسویه بین امور مالیاتی و مودیان است که بسیار حائز اهمیت است. از سال 1390 تاکنون 62 هزار مؤدی شناسایی شده‌اند و سال گذشته 4 هزار و 250 میلیارد تومان مالیات پرداخت شد.

موسوی تشریح کرد: از میان 108هزار و 263 مؤدی اصناف به پرونده 9هزار و 203 رسیدگی و پذیرفته شد و بنا را بر اعتماد و حسابرسی گذاشتیم. از تعداد کل مؤدیان صنفی 55هزار و 149 نفر اظهارنامه تسلیم کردند که از این تعداد حدود 55 درصد یعنی 27 هزار و 268 نفر مالیاتشان «صفر» بود.

وی تشریح کرد: 9 هزار و 225 نفر از مؤدیان صنفی حدود یک هزار تومان تا دو میلیون تومان مالیات دادند که این هم در حد صفر محاسبه شده و تعداد 6 هزار و 215 نفر بین دو تا پنج میلیون تومان، پنج هزار و 326 نفر بین پنج تا 10 میلیون تومان، تعداد 4 هزار و 326 نفر بین 10 تا 20 میلیون تومان و دو هزار و 478 نفر بین 20 تا 50 میلیون تومان و فقط 558 نفر از مودیان صنوف بالای 50 میلیون تومان مالیات پرداخت کردند.

موسوی‌صانع اذعان کرد: استان قزوین بعد از تهران دومین استان در انجام سامانه مودیان کشور است و افراد از طریق این سامانه می‌توانند با ما در ارتباط باشند. جهت‌گیری و هدف این سازمان این است که کمترین زحمت برای مودیان ایجاد شود و ایجاد سامانه همین طور محاسبه مالیات در نرم‌افزار بله از اقدامات انجام شده در این زمینه است. سال گذشته 16 هزار و 600 میلیارد تومان به خزانه واریز شد و حتی هزار تومان هم تخلف نشده است و این نشان از پاک دستی و اخلاص همکاران این سازمان است. رسانه‌ها وظیفه خطیری در جامعه برعهده دارند. رسانه‌ها بازوی توانمند فرهنگ سازی مالیات هستند.

انتهای پیام/

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا