Get News Fast

گفتمان مقاومت گفتمان عاشورایی است

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان، گفت: عاشورا تمدن‌ساز شد و ما هم مفتخر به امتداد و استمرار این تمدن فارغ از مذهب و قومیت هستیم.

گفتمان مقاومت گفتمان عاشورایی است

اخبار استانها –

به گزارش بخش استانی وبانگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم از زاهدان، رضا شریفی در همایش عفاف و حجاب و تجلیل از خواهران محجبه، اظهار داشت: امتداد عاشورا با برداشت از این حادثه بزرگ برای نوع بشر قابل استفاده است، هر کسی در هر جایگاهی می‌تواند از این واقعه بزرگ عاشورا درس و بهره بگیرد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت فعلی منطقه به طریق اولی می‌طلبد که یک بازخوانی متناسب از وضعیت منطقه، عاشورا، مرام و گفتمان عاشورایی داشته باشیم، گفت: اساسا گفتمان مقاومت گفتمان عاشورایی است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ما پرچم دار تمدن نوین اسلامی هستیم، خاطرنشان کرد: چه خوب است مداحان و اصحاب منبر نسبت به گفتمان مقاومت صحبت بیشتری متناسب با وضعیت فعلی ما در جهان و خصوصا در منطقه داشته باشند.

وی افزود: سیستان و بلوچستان شرایط سخت و دشواری را در سال‌های گذشته پشت سر گذاشته است در واقع از دهه 80 تاکنون فراز و نشیب‌های زیادی را در استان تجربه کرده‌ایم.

شریفی گفت: سیستان و بلوچستان به لحاظ سخت و نرم درگیر و دست خوش تحولات زیادی در گذشته بوده است، درگیری‌های سختی که پیوست نرم داشته، یعنی اگر روزی مسئله ناامنی در استان اتفاق می‌افتاد، پیوست قومی و مذهبی را نیز به دنبال داشته است.

وی بیان کرد: به لطف خدا، برکت خون شهدا و بصیرت و بلوغ سیاسی مردم در سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی، فارس و بلوچ از این جریانات عبور کرده‌ایم و اجازه نخواهیم داد به گذشته برگردیم، چرا که در دهه 80 هزینه زیادی داده‌ایم که بزرگترین هزینه از دست دادن جوانانمان در آن مقطع زمانی بوده است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان هدف از یادآوری این موضوعات را چنگ و دندان نشان دادن عده‌ای در آن طرف مرز به اسم داعش و جیش‌های خودساخته سرویس‌های جاسوسی فرامنطقه‌ای بیان کرد و افزود: باید حواسمان باشد که دوباره در تله فریب قومیت و مذهب این افراد گرفتار نشویم.

وی بانوان حاضر در جلسه را الگوی حجاب خطاب کرد و گفت: در دو سال گذشته و به ویژه بعد از فتنه 1401 متوجه شدیم اجماع رسانه‌ای، هدف‌گذاری و ائتلاف دشمن بر روی اعتقادات مردم شکل گرفته است. زنان و دختران مومن، محجبه و عفیف سیستان و بلوچستان نشان دادند بنا نیست در این تله استکباری قرار بگیرند و گرفتار این هیجان سازی شوند.

شریفی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان کمترین حاشیه را در آن زمان به لحاظ حجاب و عفاف داشته است، تصریح کرد: خوشبختانه در این زمینه وضعیت استان در آن زمان و اکنون بسیار خوب است اما شهرستان هایی که گردشگرپذیر بودند سبب شد قدری درگیر شویم البته اجازه ندادیم این فرهنگ وارداتی و دستور کار سرویس های جاسوسی در استان ما به نتیجه برسد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: سیستان و بلوچستان در مسیر پیشرفت است، نظام مسائل استان احصا شده، اولویت ها تبیین و راه حل مسائل در خود استان وجود دارد، بنابراین نباید بگذاریم رفت و آمد مدیران و تغییراتی که به وجود می آید ما را از رسیدن به اهدافمان که همان پیشرفت و توسعه سیستان و بلوچستان است منحرف کند.

انتهای پیام/

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا