Get News Fast

پابند الکترونیکی بر پای سارقان سابقه‌دار گلستانی

رئیس کل دادگستری گلستان از اجرای طرح نظارت الکترونیکی سارقان سابقه‌دار در استان خبر داد و گفت: به منظور پیشگیری از سرقت در قالب این طرح، این افراد با استفاده از پابند الکترونیک تحت کنترل و نظارت پلیس قرار می‌گیرند.

پابند الکترونیکی بر پای سارقان سابقه‌دار گلستانی

اخبار استانها –

به گزارش بخش استانی وبانگاه به نقل از خبرگزاری تسنیم از گرگان، حیدر آسیابی در جلسه شورای استانی پیشگیری از جرم استان گلستان با اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح در راستای دستورالعمل دادستان کل کشور و برای سارقانی که چهار بار و بیشتر سابقه سرقت دارند، اجرا می‌شود. به منظور پیشگیری از سرقت در قالب این طرح، این افراد با استفاده از پابند الکترونیک تحت کنترل و نظارت پلیس قرار می‌گیرند.

رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: در گلستان هزار و 24 نفر مشمول این طرح هستند که از این تعداد حدود 600 نفر در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان هستند که هنگام آزادی با استفاده از پابند تحت نظر قرار خواهند گرفت. کار شناسایی محل اسکان بقیه مشمولان این طرح، در حال انجام است و تاکنون 78 نفر تحت نظارت الکترونیکی با پابند قرار گرفته‌اند و بقیه نیز به‌زودی با سامانه تحت رصد قرار می‌گیرند. در دو سال گذشته نیز با اعمال اقدامات سختگیرانه برای سارقان و جرایم خشن، استفاده از ارفاقات قانونی برای این افراد محدود شده و تا پایان دوران محکومیت به آنان مرخصی داده نمی‌شود.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: شعب ویژه در دادسراها و دادگاه ها و محاکم تجدیدنظر استان هم برای سرقت اختصاص یافته است تا برخورد با سارقان با سرعت و قاطعیت صورت گیرد. مجموع این اقدامات در کنار فعالیت‌های پلیس سبب شد گلستان جزو استان‌های موفق در کاهش سرقت باشد.

وی در ادامه این جلسه از تدوین دستورالعمل جامع پیشگیری، کنترل و برخورد با جرایم خشن هم در استان خبر داد و گفت: این دستورالعمل توسط انتظامی استان با مشارکت دستگاه‌های متولی و تحت نظارت دادستانی مرکز استان در حال تهیه است.

آسیابی با تأکید بر برخورد بدون اغماض با مجرمان خشن و افرادی که با استفاده از سلاح سرد و گرم آرامش مردم را سلب می‌کنند گفت: دادگستری گلستان از مأمورین انتظامی در مقابله با جرایم خشن و افرادی که با استفاده از سلاح سرد و گرم امنیت مردم را به مخاطره بیاندازند و اخلال در نظم ایجاد کنند، قاطعانه حمایت می‌کند.

انتهای پیام/582

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا