Get News Fast

تاسیس فراکسیون جدید در پارلمان اروپا توسط حزب افراطی آلمان

حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم از تاسیس فراکسیونی جدید در پارلمان اروپا با همراهی نمایندگانی از احزاب راستگرا در کشورهای مختلف اروپایی خبر داد.

تاسیس فراکسیون جدید در پارلمان اروپا توسط حزب افراطی آلمان

اخبار بین الملل –

به گزارش هاب خبری وبانگاه به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ”، رهبری حزب افراطی جایگزینی برای آلمان اعلام کرد که این حزب تصمیم گرفته است در پارلمان جدید اروپا یک فراکسیون پارلمانی مشترک با سایر احزاب راستگرای پارلمان تشکیل دهد. سخنگوی آلیس وایدل، رهبر این حزب گزارش مربوطه را در گفتگویی با روزنامه دی ولت تایید کرد.

بر این اساس این فراکسیون باید از 28 نماینده از 9 کشور تشکیل شود که 14 نفر از آنها از حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هستند. با ماکسیمیلیان کرا، که فراکسیون مربوطه پس از انتخابات اروپا او را از صفوف خود حذف کرد، 15 نماینده حزب افراطی آلمان در پارلمان جدید اتحادیه اروپا حضور دارند. بر اساس این گزارش، وی نباید عضو فراکسیون جدید پارلمان اروپا باشد.

برای تشکیل یک فراکسیون در پارلمان اروپا، 23 عضو از هفت کشور عضو ضروری است. به گزارش روزنامه دی “ولت”، حزب افراطی جایگزینی برای آلمان نام “ملت های مستقل اروپا” (ESN) را به شرکای خود برای این فراکسیون پیشنهاد می کند. رنه اوست، نماینده مردم تورینگن آلمان رهبر این فراکسیون پارلمانی خواهد شد. تشکیل این فراکسیون باید عصر امروز چهارشنبه اعلام شود. در حال حاضر مذاکرات در مورد سمت معاونین رئیس ادامه دارد.

شرکای احتمالی در این ائتلاف قانونی Reconquête از فرانسه، Konfederacja از لهستان، Wasraschdane از بلغارستان، Se Acabó La Fiesta از اسپانیا، SPD از جمهوری چک، حزب جمهوری از اسلواکی، Mi Hazánk Mozgalom از مجارستان و اتحادیه مردم و عدالت از لیتوانی هستند. به گزارش رسانه ها بحث های موفقیت آمیزی در مورد همکاری با همه شرکای مورد انتظار جدید صورت گرفته است. سخنگوی وایدل گفت: حزب افراطی جایگزینی برای آلمان به باز نگه داشتن این فراکسیون برای سایر هیئت هایی که مایل به پیوستن هستند ادامه خواهد داد.

تومیو اوکامورا، رهبر حزب راست افراطی آزادی و دموکراسی مستقیم چک (SPD)، برنامه‌های خود را برای تشکیل این گروه پارلمانی مشترک با حزب افراطی جایگزینی برای آلمان تایید کرد. به گزارش آژانس CTK، این مرد 52 ساله گفت: برنامه این فراکسیون علیه قرارداد سبز، مهاجرت و اسلامی شدن اروپا است. SPD تنها توسط یک عضو پارلمان جدید اتحادیه اروپا نمایندگی می شود. جمهوری ملی گرا از اسلواکی هم دو کرسی در انتخابات اروپا به دست آورد.

این فراکسیون پارلمانی جدید احتمالاً در سایه جناح راست بزرگ به نام «میهن پرستان برای اروپا” قرار خواهد گرفت که تازه تاسیس شده است.

راستگرایان اروپایی که همچنان به صعود خود در این اتحادیه ادامه می‌دهند بالاخره موفق شدند روز دوشنبه یک فراکسیون مستقل برای خود در پارلمان اروپا ایجاد کرده و احزاب راستگرا با اهداف ضد اروپایی را به رهبری ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان در آن گرد هم آورند.

به این ترتیب این سیاستمدار که به دلیل سبک حکومت اقتدارگرایانه خود و نزدیکی به کرملین تا حد زیادی در اتحادیه اروپا منزوی شده بود، نه تنها توانست به حزب حاکم خود فیدز که از سال 2021 بدون فراکسیون بوده است، دوباره خانه سیاسی بدهد، بلکه همچنین توانست مارین لوپن، پوپولیست راستگرای فرانسوی را نیز جذب آن کند. وی خواستار تعویق اجرای این طرح به روز دوشنبه بود تا منتظر انتخابات در فرانسه بماند.

جردن باردلا، ستاره و رهبر این حزب رئیس این فراکسیون جدید پارلمانی است. کینگا گال، سیاستمدار مجارستانی از حزب فیدز نیز معاون اول وی خواهد بود.

حدود 10 روز پیش ویکتور اوربان در وین با آندری بابیس، نخست وزیر سابق چک ملاقات کرد و همراه با هربرت کیکل، سیاستمدار حزب راست افراطی آزادی اتریش ابتکار عمل برای تاسیس این فراکسیون را آغاز کرد. آنها اهداف و قوانین روشنی را در “مانیفست میهنی” تعیین کردند.

این اهداف شامل مواضع شناخته شده احزاب پوپولیست و راست افراطی است که شامل دفاع از حاکمیت کشورها و برچیدن یکپارچگی اتحادیه اروپا، مبارزه با مهاجرت غیرقانونی و به اصطلاح معامله سبز است.

آنها توانستند از جناح راست دیگر یعنی محافظه کاران و اصلاح طلبان اروپایی پیشی بگیرند و حتی بعد از مسیحیان و سوسیال دموکرات ها سومین نیروی قوی در پارلمان اتحادیه اروپا هستند. این به معنای پول بیشتر هم هست. هر فراکسیون سالانه حدود 100000 یورو به ازای هر عضو دریافت می کند.

فراکسیون “میهن پرستان برای اروپا” همچنین می تواند ادعای برخی از کمیته های مهم در پارلمان را داشته باشد و همچنین در به اصطلاح کنفرانس روسای فراکسیون ها جایی که رهبران گروه ها با یکدیگر ملاقات می کنند، اهمیت بیشتری خواهند داشت.

ائتلاف جناح راست در پارلمان اتحادیه اروپا که طرح آن توسط نخست وزیر مجارستان، ویکتور اوربان ارائه شد در مجموع شامل 84 نماینده از احزاب ملی گرا تا راستگرای رادیکال از دوازده کشور است. این باعث می شود که آنها پس از دموکرات های مسیحی (EPP) با 188 کرسی و سوسیال دموکرات ها (SPE) با 136 کرسی، سومین نیرو قوی در پارلمان اروپا باشند.

فرانسه، آلمان و آمریکا را مانع الحاق اوکراین به ناتو می‌داند
خشم وزارت دفاع آلمان از بودجه کم توافقی دولت برای ارتش

انتهای پیام/

گروه خبری: 1337

 

© خبرگزاری تسنیم
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا