Get News Fast
اخبارخبرگزاری ایلناسیاسیسیاست داخلی

حزب ندای ایرانیان حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران را محکوم کرد

حزب ندای ایرانیان با صدور بیانیه‌ای حمله صهیونیست‌ها به کنسولگری کشورمان در خاک سوریه را محکوم کرد.

حزب ندای ایرانیان حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران را محکوم کرد

به گزارش ایلنا، متن بیانیه حزب ندای ایرانیان در محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران به شرح زیر است:

رژیم اشغالگر قدس جنایتی دیگر آفرید و این بار با حمله به کنسولگری ایران در دمشق و با نقض مصونیت اماکن‌ دیپلماتیک با هدف قرار دادن تعدادی از مستشاران نظامی کشور، سیاهه دیگری را در زشتی و پلیدی بر کارنامه خود افزود.
در شرایطی که افکار عمومی جهان، همدلانه با رنج فلسطینیان همراهی بی‌سابقه‌ای داشته و در برابر مشروعیت اقدامات اشغالگران به پا خاسته‌اند، از یک سو اعتراضات داخل سرزمین های اشغالی نیز مجددا شعله‌ور گشته است.

همزمانی و شدت فوران مجدد تظاهرات داخلی از یک‌سو و محکومیت سراسری بین المللی از دیگر سو به گونه‌ای است که رژیم اشغالگر هم از سوی فلسطینیانِ تحت محاصره و هم افکارِ عمومی داخلی و خارجی به شکستی تاریخی نزدیک می‌شود.

در چنین شرایطی سوال مقدر آن است که نتانیاهو با این قبیل ترورها و گشودن جنگ مستقیم  به خارج از مرزهایش  به دنبال چیست؟
اعتراضات داخلی اسرائیل، اتحاد جامعه جهانی برای برقراری آتش‌بس در غزه، رایزنی‌های تهران-واشنگتن برای مدیریت تنش در منطقه، عدم مخالفت ایالات متحده آمریکا با قطعنامه اخیر سازمان ملل علیه اسرائیل، کابوسی را برای نتانیاهو ایجاد نموده که وی را ناچار به طراحی نقشه‌ای خام با هدف رهایی از مخمصه و بحران نموده است.

شواهد نشان می‌دهد رژیم نامشروع صهیونیستی برای نجات از این بن‌بست و فرار از رسوایی همه‌جانبه بین المللی و نظامی از یکسو و حفظ موقعیت داخلی خود استراتژیِ حل بحران با ایجاد بحرانی دیگر را برگزیده تا با گسترش ترور و جنگ در خارج از مرزها برای کشاندن ایران به جنگ مستقیم تلاش کند.

با این تجاور آشکار بدیهی است همچون هر کشور دیگری حق داریم در برابر تجاوز به حریم کنسولی و شهادت فرماندهان ارشد نظامیِ خود پاسخی متناسب ارائه دهیم، و نیز لازم است این پاسخ در عین تناسب و عبرت آموزی، هوشمندانه، سنجیده و با توجه کامل به نقشه خام نتانیاهو باشد.

محکومیت این حرکت کور تروریستی که به شهادت فرزندان ایران زمین انجامید فراتر از هرگونه نگاه حزبی، سیاسی و جریانی و به اقتضا ایراندوستی و تعلق و تعهد به وطن ضروری است.

حزب ندای ایرانیان ضمن محکومیت شدید حمله به کنسولگری کشورمان در خاک سوریه و عرض تسلیت به مناسبت شهادت مستشاران ایرانی، و تعدادی از شهروندان سوری، از دستگاه سیاست خارجی دولت انتظار دارد تا با استفاده حداکثری از همراه‌سازی ظرفیت نهادهای بین‌المللی در محکومیت جنایات جنگی صهیونیست‌ها و رایزنی و تحرک دیپلماتیک همه جانبه در بسیج افکارعمومی و تکمیل زنجیره محکومیت کشورها علیه این جنایات، خدعه خطرناک اسرائیل را به خود بازگرداند.

حزب ندای ایرانیان

انتهای پیام/

 

© خبرگزاری ایلنا
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
ارسال از وردپرس به شبکه های اجتماعی ایرانی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا